20 червня 2015

17 червня МЦПД провів регіональний круглий стіл "Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє" в Івано-Франківську.

Представники Міжнародного центру Перспективних досліджень (МЦПД) спільно з активістами ГО "Самопоміч" дискутували з приводу причин конфлікту на Донбасі, провели оцінку конфліктної ситуації, а також шукали шляхи примирення українців.

Координатор проекту "Національний діалог" Олена Захарова презентувала результати соціологічного дослідження, проведеного на території одинадцяти історико-етнографічних регіонів України.

Порівняння стереотипів жителів Галичини та Донбасу виявило, що основними характеристиками галичан є патріотизм, релігійність, культура та сімейні цінності. Жителів Донбасу, в свою чергу, вважають схильними до від'єднання свого регіону від України, агресивними, патріотичними та схильними до злочину. Щодо переселенців, то близько половини українців сприймають їх як людей, які через незалежні для них обставини втратили все; чверть респондентів же бачать їх звичайними громадянами, які потребують допомоги.

 

Останній етап круглого столу стосувався висунення пропозицій щодо вироблення політики національної єдності.

"Основною бідою у нас є корупція. Адже не було б корупції – не було б і війни. Друге питання – знання власного походження та історії попередніх поколінь. Українці у тій же Грузії показують приклад гуртування, вміння побудувати роботу. Як приклад, голосування у Боржомі, де в 19 столітті осіли козаки, показує, що вони пам'ятають про своє походження та обирають нормальні цінності. Не ті, які нав'язує Росія. Ми вміємо працювати, головне пам'ятати про свій рід і плем'я", – прокоментував активіст ГО "Самопоміч" Богдан Лесюк.

Презентація експертної доповіді.