Проект "Національний діалог" об’єднує низку ініціатив, спрямованих на просування ідей єдності, примирення та реінтеграції шляхом проведення діалогів на противагу збройному протистоянню.

Ми виходимо з того, що Україна, в силу історичних обставин, завжди була гетерогенною державою, зокрема з різним ставленням у різних регіонах до історичних подій та постатей. Водночас, протягом незалежності країни на державному рівні не було розроблено політики національної єдності та спільного бачення розвитку країни. Навпаки, існуючі відмінності між регіонами активно використовувалися різними політиками для отримання власних електоральних переваг.

Іншою проблемою України є відсутність культури діалогу, як на політичному так і на суспільному рівнях. У політичному середовищі головне місце продовжують займати дебати, метою яких є доведення правоти своєї позиції. Така ситуація ретранслюється на суспільний та громадський рівень, зокрема через ЗМІ, що, у свою чергу, сприяє розкачуванню маятника конфронтації.

Саме цими відмінностями та відсутністю політики національної єдності вдалося скористатися зовнішнім силам на початку 2014 року для розхитування політичної ситуації та доведення її до збройного протистояння.

Ми прагнемо використовувати досвід іноземних країн, спрямований на об’єднання різних регіонів та соціальних груп із різною історичною пам’яттю, розуміючи, що Україна у своїх відмінностях не є унікальною. У нашій роботі ми також звертаємося до досвіду міжнародних організацій у сфері миротворчості та примирення.

Ми вбачаємо саме діалог як дієвий інструмент об’єднання та примирення, що сприятиме в подальшому реінтеграції країни. Зброєю можна тільки завоювати чи підкорити, а лише словом можна об’єднати.

Наша команда має широкий досвід роботи у громадському середовищі, аналітичної роботи та розробці політик, співпраці із державними органами влади, а також досвід дипломатичної роботи, який прагне активно використовувати заради встановлення миру та об’єднання країни.

Ми відкриті до співпраці з усіма діалоговими ініціативами, що працюють в Україні та спрямовані на врегулювання конфлікту. Ми готові стати майданчиком для обміну досвідом та вироблення стратегій розвитку заради досягнення синергії спільних зусиль.

Веб-портал "Національний діалог" був створений Міжнародним центром перспективних досліджень (МЦПД) у рамках проекту "Започаткування Національного діалогу в Україні", що реалізується за підтримки програми МАТРА Уряду Нідерландів.

Наше гасло: єдність заради майбутнього!