26 червня 2015

 

5 липня у Слов'янську відбудеться Форум щодо перспектив Донбасу

 

5 липня 2015 року на території звільненого від окупації міста Слов'янськ відбудеться форум "Донбас-Україна. Порядок денний".

Мета форуму: привернути увагу українців та світової спільноти до важливого регіону шляхом підняття актуальних проблем, а також пошуку способів їх вирішення.

Форум об’єднає навколо себе представників місцевої влади, громади, в тому числі громадських активістів, відповідальних представників Мінрегіонбуду, Мінсоцполітики, Мінекономіки, народних депутатів України та столичних громадських експертів.

На форумі у 2 етапи паралельно працюватиме 4 тематичних блоки: проблеми переселенців; вибори і децентралізація; бізнес; Національний діалог, громадські організації та ЗМІ.

Учасники форуму у довільному порядку можуть відвідати будь-який із блоків, обравши для себе найбільш цікаву тему та найбільш зручний формат обговорень (круглі столи чи публічні дискусії).

До заходу долучаться дипломатичні особи країн членів ЄС, а також інтелектуали, які візьмуть участь у публічній дискусії щодо важливості регіону для України, Європи і світу.

Наприкінці заходу відбудеться підбиття підсумків форуму та підготовка спільного плану дій за результатами обговорень.

У межах форуму підніматимуться питання інструментів підтримки підприємницької діяльності внутрішньо переміщених осіб, питання створення централізованого органу щодо роботи з переселенцями, питання чесних та безпечних виборів на Донбасі, питання впливу війни на журналістику, можливостей розвитку громадських ініціатив тощо.

Організатори форуму – ГО "Центр UA", Центр Підтримки Реформ при КМУ, Міжнародний центр перспективних досліджень (МЦПД), ГО "Український центр незалежних перспективних досліджень", Проект "Громадяни в дії", ІСАР "Єднання", Культурна ініціатива "Вавілон 13", ГО "Крим SOS", ГО "Донбас SOS", ГО "Восток SOS", CIPE (Center for International Private Enterprise), БФ "З країни в Україну", ГО "Донецький прес-клуб", Культурна ініціатива "Вільна хата", Культурна ініціатива "Теплиця".

 

В рамках роботи форуму МЦПД проводить панель: Національний діалог в Україні

Частина першаКруглий стіл "Започаткування Національного діалогу в Україні: через подолання стереотипів до об’єднання"

Питання для обговорення:

  • Історичні міфи, мова та зовнішньополітичні орієнтири як точки роз’єднання українського суспільства. Чи існують шляхи перетворення слабких сторін у сильні.
  • Як інкорпорувати регіональну ідентичність Донбасу в загальноукраїнський контекст.
  • Донбас та Галичина як екстремуми на карті поглядів України: що спільного та відмінного? Як перейти від протистояння до співпраці. Яка роль інших регіонів у даному процесі.
  • Як відійти від етнічного до політичного принципу розбудови української нації.

Частина другаПублічна дискусія "Політика національної єдності: пропозиції громадянського суспільства"

Питання для обговорення:

  • Як "почути Донбас" та донести позитивний меседж жителям окремих районів Донецької та Луганської областей.
  • Якими є уроки Донбасу для інших українських регіонів.
  • Як перейти на державницький рівень мислення при оцінці конфлікту.
  • Яка роль громадянського суспільства у подоланні роз’єднання країни.

Щоб зареєструватись на форум у Слов’янську, перейдіть за посиланням (дедлайн – 29.06.2015).

Програма форуму у Слов’янську