14 червня 2015

11 червня 2015 року в Ужгороді Міжнародний центр перспективних досліджень спільно з БФ "Центр громадських ініціатив" (м. Перечин) провів круглий стіл "Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє".

Під час заходу було обговорено особливості регіонального сприйняття історичного контексту розвитку України як держави, теперішнього конфлікту та в результаті дискусії й брейнстормінгу виробили пропозиції від Закарпатського регіону щодо політики національної єдності та плану заходів її реалізації. Також присутні акцентували увагу на фактори та акторів, що можуть сприяти дестабілізації регіону, з метою попередження їхньої реалізації.

Директор з аналітичної роботи МЦПД Олена Захарова оприлюднила результати дослідження, яке продемонструвало, що 59% закарпатців вважають актуальним проведення політики з примирення українців. Основним фактором  роз'єднання України тут вважають дії олігархів (48%), а вже потім - дії Росії (31%). Негативно також закарпатці оцінюють маніпулятивний вплив ЗМІ та корумпованість влади.

Презентація експертної доповіді.