Коло народної довіри: Публічний Діалог

Після проведення загальноукраїнських круглих столів та усвідомлення їхньої низької ефективності через популізм, намагання проштовхнути окремі передвиборчі інтереси у межах президентської кампанії та відсутність на них представників багатьох прошарків і груп українського суспільства ініціатива Майдану "Коло Народної Довіри" виступила з пропозицією щодо започаткування Публічного Діалогу. З цією метою з 30 травня по 1 червня 2014 року у Дніпропетровській області було проведено першу відкриту громадську нараду щодо започаткування Публічного Діалогу під назвою "Об’єднання України силами громадськості".

Участь у заході взяли представники переважної більшості регіонів, включаючи Донецьку та Луганську області, а також представники Департаменту з політичних питань ООН, представники ОБСЄ та Представництва ЄС в Україні у якості спостерігачів. Метою наради було напрацювання методології реалізації Публічного Діалогу, затвердження критеріїв відбору організаторів, учасників, міжнародних спостерігачів Публічного Діалогу, а також створення комунікативного майданчику Публічного Діалогу та визначення шляхів імплементації його рішень.

Під час роботи підготовчої наради представники різних ініціативних груп представили своє бачення причин виникнення кризової ситуації в державі та регіонах України, дійшли згоди щодо необхідності започаткування Публічного Діалогу та домовились про першочергові та стратегічні кроки, які необхідно здійснити задля реалізації задуму.

За результатами заходу було розроблено "Концепцію національного публічного діалогу" та підготовлено "Звернення громадських ініціатив України до Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та Президента України".