Вирішення конфліктів та подолання поляризації в Україні

Проект реалізується Центром гуманітарного діалогу (Швейцарія) спільно з Інститутом миру та порозуміння (Україна) за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні у рамках Conflict Pool Program.

Термін реалізації проекту: вересень 2014 року — березень 2015 року.

Метою проекту є попередження ескалації та зменшення рівня конфлікту шляхом сприяння загальнонаціональним діалоговим ініціативам. Даний проект спрямований на попередження подальшої поляризації в Україні та подолання поділу в суспільстві через низові миротворчі ініціативи громадянського суспільства та шляхом створення взаємозв’язку між ними. Ініціатива передбачає проведення низки заходів на сході, заході та півдні країни із залученням представників урядових структур, загальнонаціональних та регіональних громадських організацій, а також окремих індивідів на двох рівнях:

  • на рівні громад планується розбудова спроможностей регіональних груп та індивідів щодо розробки та проведення громадських діалогів. Даний проект сприятиме цим діалогам та через міжнародних і українських експертів сприятиме передачі порівняльного досвіду та стратегічних рекомендацій;
  • щомісяця у Києві збиратиметься консультативна група, до складу якої входитимуть як представники ключових міністерств, члени парламенту, так і ключові регіональні лідери. Консультативна група збиратиметься для розробки стратегій, ініціювання та визначення заходів, обміну ідеями серед громад та для роботи безпосередньо з Урядом через діалог стосовно його бачення питання децентралізації. Дана консультативна група стане ключовою ланкою для забезпечення актуальності роботи, вироблення та передачі ідей від громадських ініціатив до політикуму та навпаки. Це зробить процес залучення громадськості більш ефективним, дасть йому підтримку та можливість впливу.

У рамках реалізації проекту 4—5 листопада 2014 року в Одесі була проведена робоча зустріч представників Інституту миру і порозуміння та Центру гуманітарного діалогу за підтримки Одеської обласної групи медіації. Зустріч була присвячена аналізу конфліктів та дизайну діалогів Україні.