Створення умов толерантності, налагодження діалогу та посилення єдності між регіонами України (USAID)

Проект реалізується Консорціумом із удосконалення менеджмент-освіти в Україні за фінансової підтримки Агентства США із міжнародного розвитку (USAID) у рамках проекту "Навчальні програми професійного зростання".

Термін реалізації проекту: 18–25 січня 2015 року.

Основна мета програми стажування полягає у вивченні принципів вирішення гострих конфліктних ситуацій та їх інтеграції в роботу журналістів, громадських активістів, організаторів надання гуманітарної допомоги, а також в підтримці зусиль, спрямованих на досягнення миру та запобігання конфліктів всередині та між регіонами України. Учасники отримають навички, які зможуть використати для попередження насильства та формування власного сприйняття людей з різних сторін конфлікту згідно принципу "не зашкодь". Наприклад, журналісти дізнаються, як інформація та фото- і відеоматеріали можуть впливати на становлення миру, а не на розпалювання ворожнечі; як краще висвітлити інформацію щодо миротворчих зусиль на місцевому і міжнародному рівнях; як вплинути на аудиторію та зробити її більш толерантною до інших поглядів. Організації, що надають гуманітарну допомогу, зможуть працювати більш інклюзивно та структурувати гуманітарну допомогу таким чином, щоб вона приносила користь як переселенцям, так і приймаючій стороні та не ставала причиною посилення конфлікту.

Навчальна програма, яка розрахована на 10 учасників, проходитиме в одній з таких країн: Сербія, Боснія або Хорватія і триватиме один тиждень. Навчальна програма побудована за принципом "рівний-рівному" і включає 2-денний семінар з урегулювання конфліктів, практичні вправи з розробки плану дій, культурний аспект (вивчення історії місцевих конфліктів).