Київський освітній центр "Простір толерантності"

Київський освітній центр "Простір толерантності" було створено у серпні 2013 року на базі проектів з формування толерантності Конгресу національних громад України, які впроваджувалися з 2002 року.

Центр займається неформальною освітою дітей та молоді у галузі толерантності та прав людини, підготовкою фахівців з неформальної освіти, розробкою та впровадженням власних освітніх методик та адаптацією світового педагогічного досвіду, проводить просвітницькі акції та освітні проекти. Співробітниками Центру написано декілька посібників з неформальної освіти.

Серед проектів, які були розроблені та впроваджені членами Центру, є низка тих, які спрямовані на встановлення діалогу.
 

Будуємо мости, а не стіни (вересень 2014 року – травень 2015 року)

Проект передбачає проведення інтенсивного 8-денного курсу, спрямованого на діалог, розвиток навичок медіації конфліктів і примирення для підлітків. Його метою є сприяння інтеграції молодих внутрішньо переміщених осіб, створення можливостей для діалогу та спільного навчання і дії у вирішенні конфліктів для підлітків України. Проект передусім спрямований на підлітків-переселенців зі сходу України та Криму, а також дітей з приймаючих громад. Проект реалізовано у партнерстві з Конгресом національних громад України за фінансової підтримки Посольства США в Україні, Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Євроазіатського Єврейського Конгресу.
 

Міжнаціональний дитячий табір "Джерела толерантності" (триває з 2002 року)

Проект спрямований на формування міжетнічної та міжконфесійної толерантності, поширення знань про етнічне, конфесійне та культурне розмаїття України. Табір "Джерела толерантності" існує з 2002 року та націлений на підлітків-представників різних етнічних громад з різних регіонів України, Молдови, Білорусі, Грузії, Вірменії, у тому числі – тимчасово переміщених осіб з Криму та Луганської та Донецької областей (з 2014 року) та дітей-біженців з різних країн. Проект у 2014 році було реалізовано у партнерстві з Конгресом Національних Громад України, Музеєм історії і культури євреїв Буковини, Євроазіатським Єврейським Конгресом за фінансової підтримки ООО "Інфопульс-Україна", Посольства Королівства Нідерландів, Міжнародного фонду "Відродження",  проекту "Українсько-єврейські зустрічі" (Канада), внеску Марка Шабада, АЄРК "Джойнт", благодійних внесків батьків та пансіонату "Сонячна долина".
 

Виставка про вимушено переміщених осіб (квітень - грудень 2015 року)

Метою виставки є підвищення розуміння української громадськості проблем внутрішньо-переміщених осіб та інформування громадськості про зобов’язання держави в цьому відношенні, а також підвищення прийняття і толерантності до таких осіб у суспільстві. Виставка спрямована на приймаючі громади, вимушених переселенців, представників влади, неурядових організацій, журналістів у м. Київ, Хмельницький, Чернівці та Херсон. Проект реалізовано в партнерстві з Конгресом Національних Громад України за фінансової підтримки Проекту МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів. Проект триватиме до кінця 2015 року.
 

Зустріч на новому місці: освітні заходи для молодих переселенців і шкільних психологів (листопад 2014 року - лютий 2015 року)

Проект покликаний сприяти інтеграції тимчасово переміщених осіб через навчання їх, а також фахівців, що працюють з ними, методам налагодження діалогу і вирішення конфліктів. Заходи проекту, які проходили з листопада 2014 року по лютий 2015 року, були спрямовані на активну молодь з числа тимчасово переміщених осіб, та фахівців, які працюють з дітьми (педагоги, психологи, бібліотекарі тощо). Проект реалізовано у партнерстві з Інститутом з міжнародної співпраці німецької асоціації народних університетів (DVV International) та  Інформаційно-дослідницьким  центром "Інтеграція і розвиток" за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.
 

Зустріч на новому місці: нові можливості та мережа для молодих внутрішньо переміщених осіб (серпень 2014 – червень 2015 року)

Метою проекту є сприяння в інтеграції тимчасово переміщених осіб, створення мереж та діалог і співпраця приймаючих громад і внутрішньо-переміщених осіб. Проект спрямований на дітей, підлітків та молодь переселенців та представників приймаючих громад м. Київ, Хмельницького, Чернівців та Херсону. Заходи проекту триватимуть до кінця червня 2015 року. Проект реалізовано в партнерстві з Конгресом Національних Громад України за фінансової підтримки Проекту МАТРА Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.
 

Кроки назустріч один одному: освіта з антидискримінації для молодих лідерів національних громад та представників місцевої влади у Криму та Чернівецькій області (червень - грудень 2010 року)

Даний проект був реалізований у 2010 році Конгресом Національних громад України, зокрема експертами, які пізніше взяли участь у стфоренні Київського освітнього центру "Простір толерантності". Метою проекту було навчання правам людини та антидискримінації з особливою увагою до тем протидії ксенофобії та розвитку міжнаціональної толерантності для молодих лідерів та ознайомлення цією тематикою представників влади. Учасники молодіжних шкіл мали змогу реалізувати отримані навички та поширити знання, провівши міні-проекти. Заходи проекту були націлені на молодих лідерів національних громад та представників влади Криму і Чернівецької області (міні-проекти були проведені також у Хмельницькій області та м. Київ). Проект було реалізовано за фінансової підтримки Уряду Німеччини та Євроазіатського Єврейського Конгресу.