Ініціатива кризового менеджменту: Платформа високого рівня для обговорення майбутнього

Із загостренням конфлікту навколо Криму та Донбасу експерти Ініціативи кризового менеджменту (Центр Марті Ахтісаарі) ініціювали заснування української платформи високого рівня для обговорення майбутнього. Ініціатива була спрямована на пошук виходу з української кризи через діалог із усіма зацікавленими сторонами.

У рамках проекту 19 – 20 липня 2014 року у Відні (Австрія) був проведений діалог високого рівня за участю українських політичних акторів та експертів з метою створення платформи для обговорення поточних подій в Україні та кризової ситуації. У перший день заходу учасники мали змогу ознайомитися із досвідом врегулювання конфлікту у Північній Ірландії, який був представлений переговірниками щодо Страсноп'ятничної угоди (або "Белфастської угоди") від 10 квітня 1998 року, спрямованої на припинення конфлікту у Північній Ірландії. Другого дня учасники заходу мали змогу обговорити досвід Фінляндії щодо вибору зовнішньополітичних пріоритетів та націотворення, а також роль ОБСЄ у врегулюванні конфлікту в Україні. Проект був профінансований програмою Уряду Ірландії "Ірландська допомога" та приватною Фундацією Джейн і Аатос Еркко (Фінляндія).

Реалізація даного проекту продовжується у рамках нового проекту "Український національний діалог із залученням багатьох зацікавлених сторін" за фінансової підтримки Посольства Великої Британії в Україні.