27 березня 2015
Фото: theguardian
 

На думку українців, боротьба із корупцією це першочерговий захід у процесі здійснення реформ. Принаймні такої думки дотримується 57% респондентів із максимальною підтримкою на Слобожанщині (Харківська область), Поділлі (Вінницька, Хмельницька області), Галичині (Івано-Франківська, Львівська, Тернопільська області), у Центрі (Черкаська, Кіровоградська, Полтавська, Кіровоградська області) та Києві. На другому за пріоритетністю місці була визначена реформа у сфері економіки (47,3%). Донбас (Донецька область), Нижнє Подніпоров’я (Дніпропетровська, Запорізька області) та Причорномор’я (Миколаївська, Херсонська, Одеська області) виявились найбільш чутливими регіонами до цього питання. Необхідність реформувати сферу оборони та армії визнали 44,5% опитаних із переважною підтримкою на Галичині, Волині (Волинська, Рівненська області) та у Центрі. 

Найбільшу відповідальність за процес здійснення реформ українці покладають на Уряд (46,2%). Дещо менша кількість громадян вважає, що головною відповідальною особою має бути ніхто інший як Президент України – 40,5%. Суттєво менше віри у Верховну Раду України та місцеві органи влади як головних рушіїв реформ: 19,8% та 11% відповідно. Натомість 7% опитаних не визначились із тим, кому належить ця місія.

Дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з соціологічною службою "Ukrainian Sociology Service" з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень в 11 регіонах України. Всього опитано 4413 респондентів (по 400 в усіх регіонах України, на Закарпатті та Буковині – 401, в Центрі – 402, на Поліссі – 410).