22 березня 2015

​Інфографіка: медіа-портал "Апостроф"

 

Під час проведення соціологічного дослідження рівно половина опитаних відповіла, що бачить розвиток України у русі до Європейського Союзу. Тоді як 12% українців вважає, що вибором України має бути Митний Союз. Одночасно 21% громадян взагалі не підтримують жоден із запропонованих варіантів, а 16% респондентів - не змогли дати відповідь на запитання щодо зовнішньополітичного вектору.

 

Найбільше ідею вступу до ЄС підтримує західна частина України, а саме Галичина (Івано-Франківська, Львівська та Тернопільська області). Натомість пропозиція щодо вступу до Митного Союзу отримала підтримку у східних регіонах: Донбас (Донецька область) та Слобожанщині (Харківська область). Бажання виявити нейтралітет прослідковується у Причорномор’ї (Одеська, Миколаївська та Херсонська області), так у регіоні не підтримують вступу ані в ЄС, ані в Митний Союз. Найбільша кількість тих, хто не визначився зі своїм баченням руху України, спостерігається на Поділля (Вінницька і Хмельницька області) та Слобожанщині.

Дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" спільно з соціологічною службою "Ukrainian Sociology Service" з 25 грудня 2014 року по 15 січня 2015 року на замовлення Міжнародного центру перспективних досліджень в 11 регіонах України. Всього опитано 4413 респондентів (по 400 в усіх регіонах України, на Закарпатті та Буковині – 401, в Центрі – 402, на Поліссі – 410).