Круглий стіл "Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє" відбувся у Кіровограді

01 липня 2015

30 червня 2015 року проект "Національний діалог" завітав до Кіровограду.

МЦПД  за підтримки регіонального партнера Інституту соціокультурного менеджменту (ІСКМ) провів круглий стіл на тему "Національний діалог: долаючи минуле, переживаючи теперішнє, будуючи майбутнє".

Захід відвідали представники різних громадських організацій м. Кіровоград, посадовці Кіровоградської області, журналісти, волонтери.

На круглому столі було представлено результати соціологічного опитування, у якому взяло участь 4413 респондентів з всієї України. Опитування здійснювалося з 25 грудня 2014 року по 19 січня 2015 в 11 регіонах України. Опитування не проводилося в Луганській області та анексованому Криму.

Отже, основними питаннями, що підлягали статистичному розгляду та обговоренню були:

  •  Шляхи об’єднання українців;
  •  Оцінка конфліктної ситуації;
  •  Крим;
  •  Зовнішньополітичні орієнтири;
  •  Ціннісні орієнтири українців (культура і мова, церква);
  •  Регіональні стереотипи;
  •  Мобільність українців;
  •  Оцінка історичних подій та діячів.

Представник МЦПД Олена Захарова зазначила, що Україна на міжнародній арені є об’єктом міжнародної політики, а не суб’єктом. Конфліктна ситуація в Україні ґрунтується на кількох рівнях, зокрема: глобальному, регіональному, локальному рівнях. Україна має могутній вплив саме на локальному рівні. Акцентувалась увага на тому, що "Якби у нас (в Україні) не було внутрішніх протиріч, агресор не вступив би у конфлікт". В Україні з’явилася чітка лінія розколу, тому є чітке поле для дії, а саме перспективи примирення і об’єднання українців. Постає потреба у  поширенні інформації про існування програм щодо примирення українців і збереження її цілісності, оскільки рівень обізнаності громадян має доволі низькі результати. Щодо Донбасу – люди перебувають у ситуації дезінформованості, вони не мають правдоподібних каналів інформації, втратили віру у майбутнє, що заплямоване розчаруванням та безвихіддю. Тому необхідно працювати зі свідомістю жителів Донецької та Луганської областей. Також були порушені питання щодо світогляду громадян Галичини, Центру та Донбасу.

Кожне питання передбачало обговорення, зокрема були висвітлені такі думки:

Лев Абрамов (директор ІСКМ)-  "Об’єднання можливе через суспільну діяльність";

Леонід Жовтило (заступник голови Маловисківської районної ради Кіровоградської області) – "Україна потребує нових технологій. Примирення повинно починатися з центру".

У висновку, Олена Захарова зазначила, що "нас об’єднала зовнішня агресія! Необхідно думати більше про майбутнє, ніж про питання минулого".